Načítání obsahu...
Vašo Patejdl

Vašo Patejdl / Hudební skladatel

Vašo Patejdl je známý slovenský zpěvák, skladatel a hudební producent. Byl jedním ze zakladatelů poprockové skupiny Elán, ze které v roce 1985 odešel a začal úspěšnou sólovou kariéru. Spolu s textařem Lubošem Zemanem tvořil stálou autorskou dvojici. Je vítězem Bratislavské lyry z roku 1987. V roce 1996 se vrátil do Elánu, kde působí dodnes jako hráč na klávesový nástroj. 

Vašo Patejdl se autorsky, hudebně i pěvecky podílel na tvorbě slovenských i zahraničních interpretů např. Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket, Heidi Janků. Jako skladatel filmové hudby se proslavil písněmi pro film Fontána pro Zuzanu. Je zakladatelem, majitelem a provozovatelem nahrávacího studia Relax v Bratislavě.

Z realizace:

filmová hudba série Fontána pre Zuzanu, pohádka Sedmero krkavců, ve spolupráci s Borisem Filanem scénář k původnímu slovenskému muzikálu Snehulienka a sedem pretekárov - předloze muzikálu Sněhurka na ledě.

A jak Vašo Patejdl vnímá Sněhurku?

„Na rozprávkach je krásne to, že vždy dobre skončia. Zlo je potrestané. V reálnom živote to tak väčšinou nedopadne. A tak sú rozprávky, aj pre nás dospelých, takou nádejou, predstavou, ako by to mohlo vyzerať, keby v nás ľuďoch bolo viacej dobra. Veľmi sa teším, že muzikál Snehulienka a sedem pretekárov dostane „ľadovú“ podobu. Pôvodne to bol baletný muzikál, kde herci veľa tancovali. A krasokorčuľovanie je tanec sám. Verím, že to bude krásne predstavenie, ktoré osloví ďalšiu generáciu detí, ale aj ich rodičov."