Načítání obsahu...
Ľudmila Várossová

Ľudmila Várossová / Kostýmní výtvarnice

L’udmila Várrosová je úspěšná slovenská kostýmní výtvarnice. Pracuje pro divadlo, televizi i film. Dosud vytvořila kostýmy k více než 100 divadelních a 200 televizních inscenací. 

Výtvarný rukopis L’udmily Várossové je nezaměnitelný - vyznačuje se aktualizací historických stylových prvků v kombinaci s moderními výtvarnými postupy. 

V 90. letech se začala systematicky věnovat hudebnímu divadlu, hlavně v rámci projektů realizovaných s režiséry Jozefem Bednárikem (např. v Národním divadle v Praze spolupracovali na inscenacích Romeo a Julie, Carmen), Miroslavem Fischerem a Pavlem Smolíkem, ale i s choreografem Liborem Vaculíkem (v SND  kostýmy pro balet Snehulienka a sedem pretekárov a další.) 

L’udmila Várossová je autorkou kostýmů činoherních, operních, baletních i muzikálových inscenací. Spolupracovala s Jaroslavem Moravčíkem na Thalií oceněném muzikálu Báthoryčka v podání Těšínskéhho divadla. Výtvarné práce L’udmily Várossové jsou prezentovány na mnohých kolektivních i samostatných výstavách nejen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Z realizace:

opery Don Giovanni a Hubička, balety Louskáček a Labutí jezero, muzikály Johanka z Arku, Cikáni jdou do nebe, Princ a Večernice, Báthoryčka, atd.